Fotografické žánry

20. dubna 2015 v 15:59 | Daniela B.
Ráda bych se věnovala všem fotografickým žánrům, abych zjistila, který z nich mi sedí nejvíc a naopak, ve kterém je potřeba trochu zabrat, ale počítám samozřejmě s tím, že se nejde naplno věnovat úplně všem a že se časem ukáže, který z těch žánrů má cenu dále rozvíjet a stát se v něm profesionálem.

- macro je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. Dá se pojmout mnoha způsoby a dosáhnout tak vytoužené kreativity. Já se zaměřuji na focení převážně květin a malých zvířat (hmyzu), kteří jsou věrnými modely.

- Portrét je stoprocentně žánr, kterému se chci věnovat nejvíce. Nejsem zastáncem úplné retuše nebo extrémních proměn, které se dnes hodně rozmohly, ale chci dokázat, že jde vyfotit člověka i tak, aby zůstál sám s sebou a přitom se sám sobě líbil.

>> S P O R T
- na sport jsem zatím neměla moc příležitostí narazit. Přítel boxoval a tak už dlouho plánuji vyrazit na nějaké zápasy, ale čekám až přibudou finance a já si budu moct koupit stativ, aby to bylo trochu zajímavější.

- jedno neposedné dítě už jsem měla tu čest fotit a myslím, že jsou mnohem lepšími modely, než dospělí. U děti lze zachytit krásné momentky, jelikož je jim úplně jedno, že se snažím udělat nějakou pěknou fotku. Neposedí, nepostojí, ale ty momentky pak...

- tenhle žánr fotografie velmi obdivuji a stále zjišťuji, že tohle nebude úplně můj šálek čaje, přestože bych hrozně ráda chtěla umět fotit magické krajinky. Nedokážu vstát brzy ráno a večer už je na mě moc pozdě, abych vyšla někam ven a tak tenhle žánr zatím zůstává jen někde ve snech.

- ani focení zvířat není žánr, který by mě zaujal nebo bavil. Máme sice kocoura, kterého jsem se snažila několikrát vyfotit, ale potřebovala bych na to minimálně uspávací šipky. Jediným způsobem, jak vyfotit zvíře je zajít si do zoo, což už jsem zkoušela...

>> R E P O R T Á Ž
- tenhle žánr jsem tak nějak opomíjela, než mi došlo, že se čas od času účastním nějaké akce, kde bych si tenhle žánr mohla pořádně vyzkoušet. Pár takových akcí už sice proběhlo, ale do budoucna na něj budu myslet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama