Blogování | Novinky | Informace

20. dubna 2015 v 14:00 | Daniela B.
Všechny věci, které se týkají blogu, mé osoby nebo se jednoduše netýkají fotografování a věcem s fotografováním spojeným, najdete je tady.

- tahle rubrika bude sloužit pro účely čistě osobní, na výkecy z mého života, možná že i nějaké ty názory a další věci týkající se mojí osoby.

- tahle rubrika bude sloužit převážně jako místo pro články s informacemi o chodu blogu a dalších informací.

Jsem ráda, že jste navštívili můj blog o fotografii. Jsem už zkušená uživatelka blogu, těch let, co jsem tady strávila... Přesto jsem zpátky. Po založení blogu na bloggeru mě zastavil nedostatek znalostí úpravy designu a tak jsem se rozhodla, proč nemít blogy dva. Jeden, který se budu snažit řešit trochu "profesionálně" a druhý, který bude sloužit jako moje skladiště inspirace a vlastně skladiště těch fotek, které nejsou zase až tak povedené.

Jmenuji se Daniela, je mi dvacet dva let a ještě stále jsem studentka. Fotím v okolí Hodonína a Kyjova, po domluvě bych mohla i příležitostně v Brně.

Abych přiblížila jak na tom jsem se svými zkušenostmi, musím zapátrat trochu dál do minulosti. Někdy v roce 2006 (tuším) jsem dostala od dědy k Vánocům Panasonic DMC-FZ7. S tímto foťákem jsem vykročila k fotografii, a ani jsem to v tu dobu nevěděla. Jednalo se pouze o vycházky do lesa a na pole, kde jsem fotila všechno možné. Donesla jsem z takové vycházky přes 200 snímků, kde jenom čtvrtina z nich byla nějak použitelná a šlo především o zachycení každé sekundy západu slunce. Pak přišla temná éra, protože se mi rozbil blesk a počáteční nadšení mě rychle přešlo.

Teprve před necelým rokem mě napadlo, že bych se focení mohla věnovat víc a že je to práce, která by mě dokázala naplňovat a která by mě především bavila. Paradoxně za to může kamarád, který si na facebooku založil stránku se svou tvorbou a ve mně se probudil soutěživý duch. Věděla jsem, že bych to zvládla mnohem líp a najednou jsem přemýšlela o tom, že si pořídím zrcadlovku.

Fotím teprve krátce a už vůbec ne profesionálně. Prozatím používám Pentax K-50. Z nějakého důvodu mi Nikon a Canon přijdou hodně profláklé a já na tyto všemi opěvovanými věcmi většinou ohrnu nos, a tak jsem si vybrala mě sympatičtější značku Pentax. Po čase jsem si sypala popel na hlavu, protože by mi takový Canon ušetřil spoustu peněz. Ale jsem s Pentaxem spokojená a ne vždy je jediným předpokladem dobré fotografie známá značka.

Jako objektivy používám Pentax DA 50mm f/1,8 smc a Tamron AF 70-300mm f/4,0-5,6 Di Ld Macro. Zvládla jsem dokokupit odrazné desky, erární SD kartu a dva kusy fotopozadí. A snažím se co nejdřív vydělat peníze na další foto techniku, převážně nějaký lepší objektiv, stativ, externí blesk a erární baterii, abych se mohla s klidnou duší pokusit nafotit svatbu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama