Červen 2015

Návštěva zoo - 5. 4. 2015

21. června 2015 v 17:34 | Daniela B. |  Zvířata
Začátkem dubna jsme si udělali výlet do zoo. Asi měsíc předtím byl ve fotovideu článek s fotografiemi pořízenými v zoo a uvízlo mně v hlavě, že by se člověk měl snažit fotit zvířata v zoo tak, aby nešlo poznat, že je zvíře v zoo (tedy žádné mříže apod...). Zkoušela jsem se toho držet, ale třeba tygra, který byl za mřížemi nešlo vyfotit jinak, než že ty mříže jsou vidět.
#4 | Digitál nebo film? Co vlastníte a používáte? Co se vám líbí víc?

19. června 2015 v 9:35 | Daniela B. |  15 x fotograficky
Už bylo na čase, podívat se na další téma projektu 15x fotograficky. Poslední článek jsem zveřejnila víc jak před měsícem. Přitom na tuhle otázku mám poměrně jasný názor a nebylo třeba nad tím nijak přemýšlet.

Použivám digitál samozřejmě. V dnešní době sehnat foťák na film a nechat si fotky vyvolávat ve fotolabu... proč? Samozřejmě bych ráda měla doma někde temnou komoru a vyvolávala si fotky sama, ale abych toho byla schopná, je to další investice peněz do kurzů a k čemu? Aby mi stouplo ego a mohla prohlásit, že jsem doopravdy fotograf, zatímco ti, co fotí na digitál se za plnohodnotné fotografy považovat nemůžou? Mě to přijde hodně nefér, i když chápu ty, kteří takové stanovisko vůči naší mladé generaci, kteří k filmu nejspíš ani nečuchnou, zastávají. A možná to tak není ani kvůli tomu, že neumíme vyvolat film, ale kvůli tomu, že dnes fotografem může být opravdu každý a ne každý je ochotný investovat peníze a čas, aby opravdu zjistil, co to znamená... být fotografem.

#6 - Hádanka

18. června 2015 v 17:29 | Daniela B. |  Project 52
Další téma nějakého únorového týdne přišlo tak nějak náhodou. Všude možně začala kvést zajímavá fialová plodina. Myslím, že jsem ji viděla vůbec poprvé. Vzhledem k tomu, že babička po mě chce nějaké pěkné fotky, co by se daly zarámovat a pověsit, tak jsem vyrazila vyfotit na její žádost tohle cosi fialové. Hodně na to berou včely a čmeláci, tudíž se mi podařily poměrně zajímavé macro fotky.


Akce u pískovny - 21. 3. 2015

17. června 2015 v 11:55 | Daniela B. |  Zvířata
Dlouho, dlouho jsem přemýšlela, kam tenhle článek zařadit, než mi došlo, že vlastně na všech fotkách je nějaké zvíře. Fotky jsou pořízeny na nedaleké pískovně, když se v březnu pořádala taková menší akce na místní chatě. Kromě kachen se tam od posledně zabydlely dvě kočky, tak jsem si z nich udělala modelky.
Nové logo vlastní výroby a změna vzhledu stránek

8. června 2015 v 16:22 | Daniela B. |  O blogu
Už nějakou dobu jsem koukala na vzhled stránek a říkala si, že to vůbec není to, co jsem si představovala. Šířka stránek mi moc nevyhovovala a fotka kočky se rychle omrzela, zvlášť když byla černobílá a tak byly stránky v takové ponuré náladě.
Asi před měsícem jsem si postahovala vektorové programy, které byly dostupné zdarma a dneska konečně přišel čas na to, abych se pokusila vytvořit svoje vlastní logo. Vadil mi totiž i podpis na fotografiích, který byl tím nejjednoduších řešením a opravdu volal po originalitě.

Přesto jsem zcela neoriginálně zvolila ztvárnění fotoaparátu, i když tak vůbec nevypadá, tak si říkám, že to přece jenom trochu originální je. Koncové tečky mají znázorňovat okraje v hledáčku, lépe to vypadá u podpisu na fotografie.


#5 - Dědictví

4. června 2015 v 8:18 | Daniela B. |  Project 52
Fotografie na téma dědictví mělo hned několik kandidátů. Jednu fotku ze zabíjačky a tu, která zachycuje naši maringotku s včelími úly. Asi nedokážu moc smysluplně vysvětlit, v čem tato fotka vyjadřuje téma dědictví. Pro mě je to i rodinná záležitost, kdy s včelařením po dědovi pokračuje taťka a potáhne se to určitě dál. Ale i v samotném včelstvu je dědictví docela důležité. Jaká matka, takové včely.
#4 - Klika

2. června 2015 v 16:13 | Daniela B. |  Project 52
Fíha, za květen se mi podařilo zveřejnit pouze jeden článek a přitom mám fotek a fotek, že by se z toho jeden po... Ale myslela jsem alespoň na jednu věc a tou je Project 52, který se sekl už v lednu, jelikož jsem nebyla schopná vyfotit kliku. Napadala mě spousta řešení, jak by se toto téma dalo pojmout, dokonce jsem měla z jedné prohlídky zámku kliku v podobě hlavy, ale byla hodně rozmazaná, takže mi zbývalo jedině tlouct hlavou do stolu, proč jsem tenkrát líp neostřila. Nakonec zvítězila klika, která je mi nejbliž - ta do mého pokoje. Mám kolem ní namalovaný takový obličej, že vypadá jako nos, takže jsem se pokoušela o nějaké umělečtější ztvárnění, které vypadalo příšerně. Takže nakonec vyhrála úplně jiná varianta, ta nejjednoduší.