Komentáře

1 Lenacia Lenacia | Web | 27. ledna 2016 v 5:09 | Reagovat

Trochu starý článek, ale nic k němu nemáš komentováno tak se zapojím

Nevím, proč na vše hledat kurz. Já se účastila kurzů jen ve chvíli, kdy tam bylo něco atraktivního, ne pro to, abych se naučila něco tak banálního, jako je zpracování analogové fotografie.

Já osobně zastávám názor, že Analog člověk naučí opravdu nejvíc. není tam neomezeně pokusů a dkyžse nněco nepovede, tak smažeme a nfotíme znova. Kýžený výsledek člověk ani nevidí. Je to focení naslepo a má to svoje nepopsatelné kouzlo.
Jde o tradiční formu fotografie, kterou by opravdu měl zvládat každý, kdo chce fotografii studovat. Já napříkla dpřeskočila jeden první ročník školy (a to je orpavdu jediný ročník, kdy se analog povětšinou na školách učí), takže jsem o to přišla. Velká škoda.
Analogová fotografie má své důležité kouzlo.
Samotné vyvolání negativu není nic těžkého, já svůj první negativ vyvolala ze svitkového filmu, který je co do složitosti navíjení na cívku apod orpavdu těžký, přičemž jsem před tím nikdy nezkusila navíjet ani obyčejný kinofilm. Ustalovač a přerušovací lázeň jsem sice měla koupené chemikálie, ale tu nejdůležitější část- vývojku jsem měla namíchanou ,dle pofidérního odkazu, z instantní kávy, prací sody a práškového vitamínu C, a fotografie jsem vyvolala bez problému na první pokus.
zvětšování negativů jsem rpavda nedělala. Chemie je drahá, fotopapíry jsou drahé a hlavně můj zvětšovací přístroj tak trochu nefunguje a chybí mi pár součástek, proto jsem si pořídila skenner, ale tak trochu mi chybí kvalitní skenovací program.

2 Daniela Daniela | Web | 31. ledna 2016 v 19:48 | Reagovat

[1]: Článek je už opravdu starý a věci se trochu změnily. Do Zlína se například jde dostat i s digitální fotografií. Takže super.
Já chápu důležitost analogové fotografie a jednou, fakt ale až někdy bych možná do toho šla a zkusila do toho trochu proniknout. Mám dokonce možnost si půjčit analogové zrcadlovky od jednoho pána. Ale v dnešní době, kdy se zase fotografie posunula někam dál to vidím dost jako zbytečnost.
Jasně, máme možnost vyfotit několik stovek fotek toho samého a nestarat se o náklady, ale chápu, že tohle není zrovna ideální řešení a je třeba u fotografování přemýšlet a snažit se fotit skvěle hned napoprvé. Ale to jde i se zrcadlovkou, jenom chtít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.