Project 52

#6 - Hádanka

18. června 2015 v 17:29 | Daniela B.
Další téma nějakého únorového týdne přišlo tak nějak náhodou. Všude možně začala kvést zajímavá fialová plodina. Myslím, že jsem ji viděla vůbec poprvé. Vzhledem k tomu, že babička po mě chce nějaké pěkné fotky, co by se daly zarámovat a pověsit, tak jsem vyrazila vyfotit na její žádost tohle cosi fialové. Hodně na to berou včely a čmeláci, tudíž se mi podařily poměrně zajímavé macro fotky.

#5 - Dědictví

4. června 2015 v 8:18 | Daniela B.
Fotografie na téma dědictví mělo hned několik kandidátů. Jednu fotku ze zabíjačky a tu, která zachycuje naši maringotku s včelími úly. Asi nedokážu moc smysluplně vysvětlit, v čem tato fotka vyjadřuje téma dědictví. Pro mě je to i rodinná záležitost, kdy s včelařením po dědovi pokračuje taťka a potáhne se to určitě dál. Ale i v samotném včelstvu je dědictví docela důležité. Jaká matka, takové včely.#4 - Klika

2. června 2015 v 16:13 | Daniela B.
Fíha, za květen se mi podařilo zveřejnit pouze jeden článek a přitom mám fotek a fotek, že by se z toho jeden po... Ale myslela jsem alespoň na jednu věc a tou je Project 52, který se sekl už v lednu, jelikož jsem nebyla schopná vyfotit kliku. Napadala mě spousta řešení, jak by se toto téma dalo pojmout, dokonce jsem měla z jedné prohlídky zámku kliku v podobě hlavy, ale byla hodně rozmazaná, takže mi zbývalo jedině tlouct hlavou do stolu, proč jsem tenkrát líp neostřila. Nakonec zvítězila klika, která je mi nejbliž - ta do mého pokoje. Mám kolem ní namalovaný takový obličej, že vypadá jako nos, takže jsem se pokoušela o nějaké umělečtější ztvárnění, které vypadalo příšerně. Takže nakonec vyhrála úplně jiná varianta, ta nejjednoduší.#3 - Značka

27. dubna 2015 v 17:08 | Daniela B.
Tohle byla teprve první fotka, kterou jsem fotila se záměrem do tohoto projektu. Ačkoliv se na značku dalo vymyslet spoustu jiných originální pojetí, jednou ráno jsem prostě viděla, že sněžilo a chtěla jsem zkusit u cesty trochu ošizený panning (ostrý objekt a rozmazané pozadí).
Nakonec se mi to moc nepovedlo, nejde totiž vůbec vidět, že sněží a auto vypadá, jako by osleplo na jedno oko, když ho trochu zpersonifikujeme. A celkově je fotka taková tmavá, ale když už jsem ji vyfotila, nechtěla jsem ji vyměnit za jinou, přestože jsem našla mnohem lepší.

# 2 - Hledání

23. dubna 2015 v 15:11 | Daniela B.
Na druhé téma jsem zvolila fotku vyfocenou ještě před začátkem projektu, přesně na Vánoce. Náš kocour se večer usadila pod vánočním stromkem a tvářil se, jako by byly všechny dárky jeho. Pro mě tedy slovo "hledání" silně asociuje právě s Vánoci. Proto nakonec zvítězila tahle.

#1 - Klid

20. dubna 2015 v 18:10 | Daniela B.
První téma se mi zdálo velmi jednoduché, ale teď z odstupem času vím, že obě fotky, které jsem vybrala prvně (ano, byly dvě), nebyly vůbec podle mého očekávání. Nakonec jsem při třídění a znovuupravování starších fotek našla přesně tu, která je pro klid naprostým synonymem.


Při focení jsem si vůbec nevšimla toho pírka, což mě teď neskutečně štve. Mohla jsem na něj zaostřit mnohem líp.


Project 52

20. dubna 2015 v 17:52 | Daniela B.
Už dlouho jsem se chtěla zúčastnit nějakého podobného projektu. Čekala jsem, že jedna fotka týdně mi nedá nijak zabrat, ale trochu jsem se pletla. Foťák většinou jednou týdně do ruky veznu, ale nenapadne mě podívat se, co za téma mám tento týden fotit.


Témata mi přijdou velmi zajímavá a dají se pojmout velmi kreativně. Budu se opravdu snažit přidávat fotky na každý týden, ale nejdřív musím dohnat zameškané týdny.

7. týden - Symbol
8. týden - Oběť
9. týden - Legrační
10. týden - Cizí
11. týden - Nesnáším
12. týden - Hrdina
13. týden - Doping
14. týden - Móda
15. týden - Chuť
16. týden - Propletený
17. týden - Žena
18. týden - Okno
19. týden - Nápad
20. týden - Krajka
21. týden - Poklad
22. týden - Vzrušení
23. týden - List
24. týden - Klíč
25. týden - Bylo, nebylo...
26. týden - Půlka
27. týden - Nedosažitelný
28. týden - Kdo si hraje...
29. týden - Živel
30. týden - Vlna
31. týden - Strašák
32. týden - Hluboký
33. týden - Romantika
34. týden - Objev
35. týden - Zuby
36. týden - Závod
37. týden - Vůně
38. týden - Kouzlo
39. týden - Vítr
40. týden - Špinavý
41. týden - Šperk
42. týden - Omyl
43. týden - Ostrý
44. týden - Duše
45. týden - Zlomený
46. týden - Sladký
47. týden - Cíl
48. týden - Hvězda
49. týden - Maska
50. týden - Překážka
51. týden - Dárek
52. týden - Děkuji za...
 
 

Reklama